Godt å bare få det servert

Fjordland ønsket seg et langsiktig konsept som kunne romme alle produktene og gjøre en god jobb både på merkevare- og produktnivå.

Konseptet «Godt å bare få det servert» hopper bukk over unnskyldningene for å velge ferdigmat – at man ikke har tid, lyst, ork, fantasi eller mulighet til å lage det selv. Derimot tar konseptet tak i en veldig positiv følelse knyttet til det Fjordland leverer. At det er «godt å bare få det servert» er en sannhet, både om livet generelt og måltider spesielt.

Fjordland utfordret oss også på å tilføre tydeligere ID-markører, altså noe som gjør filmene gjenkjennelige før logoen kommer på til slutt. Løsningen ble å la en spesialkomponert låt bli Fjordland-filmenes faste lydspor, enten fra start til slutt, eller bare som en del av den. 

Massiv oppmerksomhet på P3morgen.

Låta er laget i samarbeid med Ohlogy og har blitt lagt merke til av blant annet P3morgen. I løpet av et par sendinger ble vår lille ingefærfilm og «Godt å bare få det servert»-jingelen omtalt, lovsunget og covret i over 30 minutter til sammen. Hør lytterne (blant dem Marcus og Martinus) lage sine egne varianter. 

Andre arbeider fra Atyp:

Flere menn på banen i fosterhjemssaken

Flere menn på banen i fosterhjemssaken

Bufdir ønsket å få menn på banen i fosterhjemssaken. Atyp utviklet kommunikasjon på konseptet “Neste Kapittel” med historier om en Liverpool-supporter og en ishockeytrener. Kampanjen ble plassert rundt fotball- og ishockeyarrangementer for å nå menn. Kampanjen vant hele tre priser under Anfo Effekt 2024: Gull i Bærekraft, Kantar sin Innsiktspris og Grand Prix.

read more
Fjordlandslaget

Fjordlandslaget

Vinneren av ANFO Effekt for 2023 har hatt stor suksess med å samle hele porteføljen i et distinkt og helhetlig reklameunivers. Med dette grepet gjorde vi Fjordland lettere å huske på tvers av brukssituasjoner. I begynnelsen av 2025 gjennomførte Fjordland sin største designendring noensinne – denne gangen for å bli lettere å finne i butikkhyllene.

read more
Hele Norges regnskapsprogram

Hele Norges regnskapsprogram

Tripletex er det mest brukte regnskapsprogrammet i Norge, valgt av over 135 000 bedrifter. Når selskapet skulle vokse videre i 2025, trengte de et kommunikasjonskonsept som ikke bare handlet om enkelhet og fleksibilitet – men som også befester posisjonen som det naturlige førstevalget.

read more

Nominasjoner og prisdryss til Bufdir! 

Fotballfilmen «Den utenkelige overgangen» som vi har laget for Bufdir og Fosterhjem.no, har allerede vunnet Sølvfisken for mars, og fortsetter nå å...

Note to self – derfor bør historiefortellere omfavne Byron Sharp

Byron Sharp, eller rettere sagt tolkningen av hans bøker har vært et hår i suppa for mange av oss som jobber med å lage reklame.

Samsnakka om alkohol?

Tidligere i år ble det kjent at Av-og-til valgte oss som sitt nye reklamebyrå på tematikken ungdom og alkohol. Endelig er første kampanje på lufta.