Kategori:

Statnett og Elhub søker de riktige kandidatene

Statnett og datterselskapet Elhub er i stadig utvikling, og søker derfor utviklere, og en rekke andre IT-hoder.

For å finne de riktige kandidatene har vi laget en rekrutteringskampanje for begge selskapene. Oppgaven var lik – finn de flinkeste folkene. Sluttresultatet viste seg derimot å bli forskjellig. Aktørene er essensielle for elektrifiseringen av Norge, og dette ønsket vi å løfte frem i begge løsningene.

For Elhub var det det et viktig poeng å løfte frem at et relativt lite IT-miljø har stor betydning for hele Norge. I videoene får vi se nesten alle Elhub-ansatte, satt sammen i en digital mosaikk.

For de som jobber med strøm blir det ikke mindre å gjøre i fremtid kanskje heller tvert i mot. Det var nettopp dette Statnett ønsket å fortelle.

Alt er laget internt hos Atyp: 3D-animasjon, videoopptak og ferdigstilling.

Svein Larsen var rådgiver, Eirik Burhol, May Linn Michaelsen og Ludvig Fjellberg kreatører, Marius Olsen filmfotograf og Carl-Erik Engelstad sto for 3D/animasjoner.

Ønsker du mer informasjon?

Hågen Pettersen, daglig leder

Andre lignende artikler:

Godt å bare få det servert
Godt å bare få det servert

Fjordland har tidligere fokusert på produktserier og enkeltprodukter i markedsføringen sin. I det nye knippet med reklamefilmer er målet å tydeligjøre merkevaren, samt gjøre den lettere tilgjengelig på tvers av de ulike situasjonene der Fjordland kommer til unnsetning i hverdagen.

read more
Miljørapport 2022
Miljørapport 2022

Vi ønsker å bidra der vi kan til en mer bærekraftig verden. Vi er Miljøfyrtårn-sertifisert, noe som gir oss et konkret verktøy for å forbedre våre miljøprestasjoner innenfor områdene arbeidsmiljø, avfallshåndtering, energibruk, innkjøp og transport. Her har vi en liten oppsummering av tiltakene vi har gjort i 2022.

read more

Godt å bare få det servert

Fjordland har tidligere fokusert på produktserier og enkeltprodukter i markedsføringen sin. I det nye knippet med reklamefilmer er målet å tydeligjøre merkevaren, samt gjøre den lettere tilgjengelig på tvers av de ulike situasjonene der Fjordland kommer til unnsetning i hverdagen.

Nå kan du gjøre et scoop på strategi
og analyse av mediefremtiden

Hva bør norske annonsører gjøre når cookien forsvinner
og varelageret på TV minker? Akkurat det spørsmålet har vi brukt
over 2000 timer på, og deler gjerne våre tanker.

Å handle media- og reklame ett sted har mange fordeler

Vi er til for å skape effekt for kundene våre. Effekt er en funksjon av innhold og spredning, og vi vet at den blir bedre når alle spesialister jobber tett sammen for å løse problemstillinger for kundene våre. Derfor lagde vi Atyp.