Kategori:

Chilimobil velger Atyp som nytt reklame- og mediebyrå

Vil gå atypisk til verks for videre vekst i mobilmarkedet.

Chilimobil, kjent som Norges første mobiloperatør med fri data og landets mest fornøyde mobilkunder, har valgt Atyp som nytt reklame- og mediebyrå. Samarbeidet skal styrke merkevaren ytterligere og støtte selskapets ambisiøse vekstplaner i et stadig mer konkurranseutsatt marked.

– Vi er stolte av å få tilliten fra en så fremoverlent aktør som Chilimobil. Vår integrerte modell, hvor reklame, media og design er skrudd sammen rundt samme strategi passer godt for en utfordrer som ønsker å skape effekt og engasjement, sier Svein.

Chilimobil har de siste årene markert seg som en innovativ aktør i mobilmarkedet, blant annet ved å være det første selskapet til å lansere Fri data i Norge og en heldigital eSIM-løsning i norden. I 2024 ble selskapet kåret til mobiloperatøren med de mest fornøyde kundene i hele Norge, ifølge den anerkjente EPSI Rating-undersøkelsen.

Nå utfordrer de telegigantene ytterligere med Fri Data Duo, en ny tjeneste som kombinerer mobilabonnement med mobilt bredbånd. Med to SIM-kort og ubegrenset data, gir løsningen brukerne mulighet til å ha stabilt og raskt internett både på mobilen og for eksempel på hytta, uten behov for tradisjonell bredbåndsinfrastruktur.

– Vi har store ambisjoner i det norske mobilmarkedet for tiden fremover, og behov for en partner som kan hjelpe oss å kommunisere tydelig og effektivt med både eksisterende og nye kunder. sier Lars Ryen Mill, Administrerende Direktør i Chilimobil.

– Atyp har vist en dyp forståelse for vår merkevare og våre mål, og vi ser frem til å utvikle sterke kampanjer sammen, fortsetter Magnus Skaflestad, Markedssjef i Chilimobil.

Ønsker du mer informasjon?

Morten Micalsen

Andre lignende artikler:

Atyp delte mentale snarveier på fullbooket frokostseminar

På frokostseminaret AtypLeaks fikk deltakerne et innblikk i hvordan nudging (dulting) kan brukes strategisk for å påvirke holdninger og atferd.

Her kan lese gjennom innholdet og eksempler på de 8 nudging teknikkene som ble presentert på seminaret.

Statens Vegvesen velger Atyp til både reklame og media

Etter en nylig gjennomført byråkonkurranse er det klart at Atyp skal bistå Statens Vegvesen med å løse kommunikasjonsoppgaver tilknyttet sesongaktiviteter de neste årene, og vi ble valgt på både reklame og media.

Book ferdig rigget lydstudio, klart til opptak

Nå leier vi ut vårt splitter nye lydstudio i Thorvald Meyers gate 11.