Kategori:

24 jun, 2025

10 av 10 hos Skatteetaten!

Vi beholder Skatteetatens reklamekonto etter å ha vunnet en tøff konkurranse mot Bloom Oslo, Morgenstern, Publicis og Try Råd.

Den nye avtalen har en totalramme på inntil 30 millioner kroner over to år, med opsjon på forlengelse i ytterligere to år.

– Når Skatteetaten etter en grundig prosess kårer oss som vinner i konkurranse med landets beste byråer, er det all grunn til å være veldig, veldig happy, sier Hågen.

 

Leverandør Pris Vektet 30 % Kvalitet Vektet 70 % Totalt
Atyp 10,00 3,0 10,00 7,0 10,00
Try Råd 9,71 2,91 9,81 6,87 9,78
Bloom Oslo 9,25 2,77 9,55 6,68 9,46
Morgenstern 8,06 2,42 9,86 6,90 9,32
Publicis 9,79 2,94 8,53 5,97 8,91

Atyp fikk toppscore i både pris og kvalitet i anbudskonkurransen.

 – Å få fortsette samarbeidet med en profesjonell og hyggelig kunde som Skatteetaten betyr mye. Da meldingen kom, sto jubelen høyt i taket, legger han til.

 Kommunikasjonsdirektør i Skatteetaten, Astrid Mjærum, forteller at konkurransen var jevn, men at Atyp leverte gjennomgående den beste besvarelsen.

– Atyp svarte oppgavene med den mest presise og tydelige tilnærmingen. Vi er takknemlige for arbeidet som alle byråene la ned i konkurransen, og nivået var generelt veldig godt, sier hun.

 Atyp beholder også mediekontoen hos Skatteetaten, noe Pettersen ser klare fordeler med.

 

– Når reklame- og medietjenester samordnes i samme byrå, blir kommunikasjonsarbeidet mer effektivt, budskapene blir skarpere, og kundene får enda bedre effekt for hver markedsføringskrone, avslutter Pettersen.

Samarbeidet starter etter sommerferien med blant annet planlegging av kommunikasjon rundt skattekort og arbeidsgiverprofilering.

Ønsker du mer informasjon?

Hågen Pettersen ansattfoto

Andre lignende artikler:

Rikets medietilstand 2026
Rikets medietilstand 2026

Hver januar gir Fifty5Blue (Kantar) oss et oppdatert bilde av medietrender og hvordan nordmenn forbruker medier. Her kommer vår oppsummering.

les mer
Vi krysser fingrene for Anfo Effekt.
Vi krysser fingrene for Anfo Effekt.

De siste ukene har det vært hektisk aktivitet for å få ferdigstilt casene som leveres til årets konkurranse. Totalt to case for Fjordland og et case for NorDan skal vurderes av juryen.

les mer
Atypisk mediebruk gir full treff for Hafslund
Atypisk mediebruk gir full treff for Hafslund

Under høstens PropTech Summit testet Hafslund en ny reklamebærer for å løfte fjernvarme høyere på agendaen: to av Norges største reklameskjermer, strategisk plassert i glasshallen på Construction City – midt blant bransjens beslutningstakere.

les mer
Karakterdreven historiefortelling oppnår vesentlig bedre oppmerksomhet enn forklarende reklame
Karakterdreven historiefortelling oppnår vesentlig bedre oppmerksomhet enn forklarende reklame

Det er godt dokumentert at reklame rettet mot høyre hjernehalvdel i større grad engasjerer følelser, huskes bedre og derfor er mer effektiv på lang sikt enn reklame rettet mot venstre hjernehalvdel (Se f.eks. Orlando Wood, Lemon – how the advertising brain turned sour). I denne analysen ser vi på forskjellene i evne til å generere oppmerksomhet mellom filmer som aktiviserer henholdsvis høyre og venstre hjernehalvdel.

les mer

Rikets medietilstand 2026

Hver januar gir Fifty5Blue (Kantar) oss et oppdatert bilde av medietrender og hvordan nordmenn forbruker medier. Her kommer vår oppsummering.

Mercedes-Benz har bursdag!

Hurra! I dag er det 140 år siden Karl Benz registrerte den aller første bilen, Benz Patent-Motorwagen.

Vekst i reklamemarkedet

Medieomsetningen i Norge passerer 10 milliarder kroner i 2025