Kort og enkelt: Sånn digitaliseres verdikjeden i strømmarkedet

I forbindelse med Digitaliseringskonferansen hadde Elhub behov for en kort introduksjonsfilm som de kunne bruke i foredraget sitt «Setter energikrisen fart på datadelingen?»

Elhub digitaliserer verdikjeden i strømmarkedet vårt, men det kan være vanskelig å forstå nøyaktig hva dette innebærer. Vår oppgave ble derfor å forklare dette på en enkel og kortfattet måte med en film på rundt tre minutter.

Etter et kort briefingmøte med Elhub, satt vi i gang med idémyldring der vi fant ut hva som var mest relevant å ha med i introduksjonsfilmen, slik at flest mulig ville forstå hva Elhub er og gjør. Når dette var i boks, utviklet vi et manus som vi tok med oss inn i studioet vårt, der vi spilte inn voice-over og filmet intervjuer med representanter fra Elhub og Gurusoft, som er en av bedriftene som benytter Elhubs måledata i det de tilbyr. Avslutningsvis klippet vi dette sammen med animasjoner, stockbilder og musikk, og nedenfor kan du se resultatet.

Ønsker du mer informasjon?

Hågen Pettersen, daglig leder

Andre arbeider fra Atyp:

Vi som brygget landet

Vi som brygget landet

Friele har vært en viktig del av nordmenns kaffevaner helt siden 1799, og da vi fikk jobben med å vinne tilbake norske kaffehjerter ble det raskt klart for oss at løsningen måtte ligge i den lange historien til Norges eldste kaffehus. Resultatet ble konseptet «Vi som brygget landet»

read more
Kreftfri. Men ikke frisk.

Kreftfri. Men ikke frisk.

Hvert år får rundt 200 norske barn og ungdommer kreft. God behandling gjør at de fleste overlever, men sykdommen og behandlingen gjør at mange opplever seneffekter. Barnekreftforeningen jobber for økt fokus på seneffekter og for å fremme forskning, slik at barna får et godt liv etter behandling.

read more
Godt å bare få det servert

Godt å bare få det servert

Fjordland har tidligere fokusert på produktserier og enkeltprodukter i markedsføringen sin. I det nye knippet med reklamefilmer er målet å tydeligjøre merkevaren, samt gjøre den lettere tilgjengelig på tvers av de ulike situasjonene der Fjordland kommer til unnsetning i hverdagen.

read more

10 vitenskapelig dokumenterte snarveier til reklameeffekt

I Atyp er vi mer enn gjennomsnittlig opptatt av å skape effekt. Effekt handler i de fleste tilfeller om å påvirke adferd, og vi lener oss derfor mot adferdspsykologien for å hente kunnskap og inspirasjon til hvordan vi mest effektivt kan påvirke adferd i en gitt situasjon.

Godt å bare få det servert

Fjordland har tidligere fokusert på produktserier og enkeltprodukter i markedsføringen sin. I det nye knippet med reklamefilmer er målet å tydeligjøre merkevaren, samt gjøre den lettere tilgjengelig på tvers av de ulike situasjonene der Fjordland kommer til unnsetning i hverdagen.

Nå kan du gjøre et scoop på strategi
og analyse av mediefremtiden

Hva bør norske annonsører gjøre når cookien forsvinner
og varelageret på TV minker? Akkurat det spørsmålet har vi brukt
over 2000 timer på, og deler gjerne våre tanker.