Mercedes-Benz

Hvordan få lastebilsjåfører til å vurdere Mercedes-Benz?

Lastebiler er kjent for komfort og kvalitet, men merket oppleves å være litt feminint og jålete blant lastebilsjåfører.
Bilde av en blid lastebilsjafør foran Mercedes-Benz lastebil

I stedet for å argumentere for hvorfor lastebilsjåfører skulle velge Mercedes-Benz valgte vi i stedet å spille på lag med sjåførene. I en tid hvor færre og færre utdanner seg til å bli yrkessjåfører ønsket vi å vise at livet på veien er mer variert enn folk flest kanskje ser for seg.

Vi lagde en annonseserie, som viser at det er mange gode grunner til å velge et førersete fremfor en kontorstol.

Mercedes-Benz lastebil parkert foran en foss. Sjaføren står og tisser mot fossen.
Bilde av det kreative teamet bak kampanjen og fotograf
Mercedes-Benz trucks print advertisement

Ønsker du mer informasjon?

Svein Larsen

Andre arbeider fra Atyp:

Et møte med Khalil og Sana

Et møte med Khalil og Sana

Et hørespill i ni episoder, laget som et læringsverktøy for veiledere i Nav. Serien bygger på en grunnleggende idé: at man lærer mer av å høre realistiske situasjoner enn av å lese om dem.

read more

10 vitenskapelig dokumenterte snarveier til reklameeffekt

I Atyp er vi mer enn gjennomsnittlig opptatt av å skape effekt. Effekt handler i de fleste tilfeller om å påvirke adferd, og vi lener oss derfor mot adferdspsykologien for å hente kunnskap og inspirasjon til hvordan vi mest effektivt kan påvirke adferd i en gitt situasjon.

Karakterdreven historiefortelling oppnår vesentlig bedre oppmerksomhet enn forklarende reklame

Det er godt dokumentert at reklame rettet mot høyre hjernehalvdel i større grad engasjerer følelser, huskes bedre og derfor er mer effektiv på lang sikt enn reklame rettet mot venstre hjernehalvdel (Se f.eks. Orlando Wood, Lemon – how the advertising brain turned sour). I denne analysen ser vi på forskjellene i evne til å generere oppmerksomhet mellom filmer som aktiviserer henholdsvis høyre og venstre hjernehalvdel.

Mercedes-Benz har bursdag!

Hurra! I dag er det 140 år siden Karl Benz registrerte den aller første bilen, Benz Patent-Motorwagen.

Vekst i reklamemarkedet

Medieomsetningen i Norge passerer 10 milliarder kroner i 2025

Vi krysser fingrene for Anfo Effekt.

De siste ukene har det vært hektisk aktivitet for å få ferdigstilt casene som leveres til årets konkurranse. Totalt to case for Fjordland og et case for NorDan skal vurderes av juryen.